Місячник шкільної бібліотеки



https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiZa8SIQKIC5HvoL7L1O3vkXNYbLofQNJSpfiJIEkdUw1JMGudicMmULe1nylPr6TDq7v7UIuL9TgANwyvXzhVWuXb8Mnk-UDEk1SNejStOC3S6FXyBHOboxsZzxk8JrQJQBXt2S3qKvxU/s1600/%D0%9C%D0%9C%D0%A8%D0%91.jpg
Емблема місячника шкільної бібліотеки

                     Василь Сухомлинський –
дороговказ з любові
до дітей, до своєї професії,
до своєї батьківщини…

Педагогічна творчість — це здатність допомогти людині пізнати свій внутрішній світ... навчити її розуміти
і створювати прекрасне.
    В.О.Сухомлинський
28 вересня 2018 року виповнилося 100 років від дня народження видатного українського педагога-гуманіста XX століття, вченого зі світовим ім'ям, Героя Соціалістичної Праці, члена-кореспондента АПН СРСР, кандидата педагогічних наук, директора школи, публіциста, дитячого письменника Василя Олександровича Сухомлинського (1918–1970). На основі педагогічного досвіду В.О.Сухомлинський написав 35 книг, понад 100 статей, 1500 казок, оповідань і новел для дітей. Його книги виходять масовими тиражами у багатьох країнах світу.
Враховуючи його внесок у розвиток української та світової педагогічної науки і освіти, 39-а сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО затвердила рішення про відзначення у 2018 році на рівні ЮНЕСКО 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського.
1 - 31 жовтня 2018 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек пройшов Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського).
Шкільна бібліотека, як обов'язковий структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти, є однією з ланок у системі формування творчого учня, найповнішого розкриття його здібностей і нахилів. Бібліотекарі створюють комфортні умови для повноцінного інтелектуального спілкування дітей і підлітків, сприяють поповненню їхнього інформаційного багажу, надають творчий простір для проведення дозвілля. Залучаючи дитину до читання, сучасна бібліотека не тільки відкриває шляхи до важливих джерел інформації, але й робить значно важливішу справу – сприяє творчій самореалізації особистості.
Мета цьогорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек
·         Реалізація основних пріоритетів Нової української школи.
·         Формування покоління, яке...
*       здатне вчитися протягом усього життя,
*       продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності,
*       розвивати цінності громадянського суспільства.
·         Сприяння розвитку творчих обдарувань особистості учнів.
·         Надання читачам можливості проявляти свої нахили і здібності з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей.
·         Набуття школярами соціального досвіду.
В рамках Всеукраїнського місячника шкільної бібліотеки, який пройшов під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського) в читальному залі бібліотеки КЗ «Новомиколаївська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» ЗОР було організовано книжкову виставку та огляд літератури «Педагог з великої літери», підготовлено рекомендаційний список книг ювіляра В.Сухомлинського та актуальних статей, присвячених його діяльності.
03.10.2018 р. було проведено бесіду «Дітям про Сухомлинського», 04.10.2018 р. - презентовано книгу ювіляра «Вічна тополя», 12.10.18 р. - проведено голосні читання казок видатного педагога, 16.10.18 р. – випущено експрес-інформацію «Цитати В.Сухомлинського». Учениця 9 класу Ярош Аміна підготувала презентацію «Життєвий шлях В.О.Сухомлинського».
Відповідно до гасла проведення цьогорічного місячника «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» було підготовлено книжкову виставку «Креативні ідеї для творчості», конкурс малюнків «Кольорова феєрія», конкурс дитячих ілюстрацій до казок В.Сухомлинського «Малюю улюблену казку», конкурс буктрейлерів (за мотивами улюбленої книжки). Учениця 9 класу Бучина Влада зайняла І місце за зроблений  буктрейлер «Волшебник Изумрудного города».
На блозі шкільної бібліотеки «Читальний зал» створено сторінку «Творчість читачів», де розміщено фотоматеріали Місячника. Проведено День бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо». 18.10.2018 р. в читальному залі бібліотеки було створено релаксійну зону «Територія творчості» з наданням дітям наборів для творчості, розмальовок, ігор тощо.
З активом бібліотеки було проведено читацьку конференцію «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини», підготовлено і розповсюджено буклет «В.О.Сухомлинський – видатний педагог ХХ століття». З педагогами школи-інтернату було проведено круглий стіл «Реалізація педагогічних ідей В.О.Сухомлинського щодо творчого самовираження дитини».

26.10.2018 р. в читальному залі було організовано виставку творчих робіт учнів «Я – творча дитина», 29.10.2018 р. було створено віртуальну фотогалерею «Творчість читачів» (https://photos.google.com/photo/AF1QipP1GcTbIdFinjS2N4JAiyx9HU_Bcxw9cBedDFj3).

Саме творчість є найважливішою складовою успішної, всебічно розвиненої особистості, тому головною метою діяльності шкільної бібліотеки є створення умов для розвитку такої людини, її духовного зростання та творчої самореалізації засобами книги.

Немає коментарів:

Дописати коментар